Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

KTB, BURSA TİCARET BORSASI SİVİL MİMARİ ÖRNEĞİ BİNALARINI ZİYARET ETTİ


               Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Meclis Başkan Yardımcısı Ali İhsan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Celali Kavaz, Meclis Üyeleri Tuncay Karagöz, Tamer Gündağ, Murat Efe, İsmail Kaya ve Genel Sekreter Özer Yarışlı’dan oluşan heyet, Bursa Ticaret Borsası’nı Sivil Mimari Örneği Binaları’nda ziyaret ederek Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Bosut ve Genel Sekreter Fehmi Yıldız’ın katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi.

                Konu hakkında açıklamalarda bulunan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan: ‘’Bursa Ticaret Borsası’nın Sivil Mimari Örneği Binaları Bursa’ya çok yakışmış. Unutulan tarihi değerlerimizi canlandırmak hem atalarımıza hem de gelecek nesillere karşı görevimizdir. Çünkü geçmişini bilmeyen geleceğe ilerleyemez. Bursa’nın sembollerinden olan Sivil Mimari Örneği binalarını yeniden canlandıran başta Özer Matlı olmak üzere, çalışma arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Toplantıda bölgemiz için yararlı olacak projeler hakkında konuştuk. Önceliğimiz Bursa’nın ve Karacabey’in daha da etkin bir şehir haline gelmesidir. Özellikle tarım ve hayvancılık sektöründe yapılacak yatırımlar şehrimizi daha da güçlendirecektir. Karacabey gibi tarım şehirleri de bunun öncüleridir. Çalışmalarımız Karacabey ve Bursamızın gelişmesi için devam edecektir.’’ dedi.       

                Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ise şu ifadelere yer verdi: ’’Karacabey Ticaret Borsası’nın ziyareti bizleri memnun etti. Kendilerine binaları gezdirdik. İstişare toplantısı düzenleyerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Projeler konuşuldu. Bursa Ticaret Borsası olarak Karacabey Ticaret Borsası ile birlikte hareket ederek sorunları çözebiliriz. Karacabeyli olarak bölgemiz için çalışmaya devam edeceğiz.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

                    Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ise şu açıklamalarda bulundu: ’’Bölgemiz için yapılacak her türlü iyi çalışmalarda Karacabey Ticaret Borsası olarak üzerimize düşen görevi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapmaya hazırız. Bizleri ağırlayan Bursa Ticaret Borsası’na teşekkür ederiz.’’ diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra hatıra fotoğrafları çekilerek ziyaret sona erdi.(06.12.2019)