Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

BORSA TS EN ISO 9001:2015 GÖZETİM TETKİKİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ


               Karacabey Ticaret Borsası, hizmet kalitesini arttırmak ve sürekli iyileştirmeyi sağlamak misyonuyla TS EN ISO 9001:2015 Gözetim Tetkiki’ni 03 Şubat 2020 tarihinde Borsa hizmet binasında gerçekleştirdi. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Bursa İl Koordinatörlüğü Baş Tetkik Görevlisi Mehmet Uğur Özdeniz tarafından gerçekleştirilen tetkike, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Genel Sekreter Özer Yarışlı ile Kalite Yönetim Sistemi Temsilcisi Mehmet Kaya, İstatistik Memuru Yalçın Tunçkol ve tüm personel katıldı.

              Açılış toplantısıyla başlayan tetkik, gün boyu hizmet birimlerinde yapılan incelemelerle devam etti. Genel Sekreterlik, Tescil, Laboratuvar, İletişim ve Kalite birimlerinde dokümanların ve kayıtların güncellenmesi ve örnekleme metoduyla incelenmesi, ilgili alanlardaki çalışmaların ve şartların gözlemlenmesi suretiyle gerçekleşen tetkikler kapsamında; Borsada yürütülen faaliyetlerin TS EN ISO 9001:2015 standartlarına, dokümantasyon ve uygulama açısından uygunluğu incelendi.

              TSE Baş Tetkik Görevlisi Mehmet Uğur Özdeniz; Karacabey Ticaret Borsası’nın ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standartları kapsamında yürütmekte olduğu faaliyetler ile süreç iyileştirme ve geliştirme yönündeki başarılı çalışmalarını ve sistemin sağlıklı işlediğinin tespit edildiğini dile getirdi. Özverili çalışmaları için Yönetim Kurulu, Meclis Kurulu ve Personele teşekkür etti.

              Tetkik sonucu açıklama yapan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, kurumun her geçen gün hizmet kalitesini arttırdığını, Türkiye’nin sayılı Borsalarından biri olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ve ‘Üreten Karacabey, Doyuran Karacabey’ sloganıyla çıktıkları yolda kaliteli hizmet verdiklerini belirtti. Başkan Bertan, üyelerin yanı sıra müstahsil ve bölge halkının da Borsa’nın hizmetlerinden memnun kalması için gerekli tüm düzenleme ve çalışmaların Borsa yönetimi ve personelleri tarafından titizlikle yürütüldüğünü ifade etti. Başkan Bertan, başarılı çalışmalarından dolayı Karacabey Ticaret Borsası Yönetimini, Meclisini ve Personelini tebrik etti.

                Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ise yaptığı açıklamada: ‘’Dünya standartlarında hizmet vermenin yolu, Kalite Yönetim Sistemi kurarak her yıl denetimden geçmektir. Çünkü sistem sürekli gözden geçirilip güncellenmelidir. Sürekli değişen dünyaya uyum sağlamak bizlerin asli görevidir. Üyelerimize ve ilçemize verdiğimiz hizmetin kalitesinden bizler sorumluyuz. Tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte yoğun tempoda çalışarak marka değerimizi koruyor ve yükseltiyoruz.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

             Karacabey Ticaret Borsası Genel Sekreteri Özer Yarışlı ise şu açıklamalarda bulundu: ‘’Uzun yıllardır ISO belgesine sahip ve Marmara bölgesinde Kalite Yönetim Sistemi’ni kuran ilk borsalardanız. Kalite Yönetim Sistemi, kurumların olmazsa olmazıdır. Çünkü bu sistem tüm dünyada kabul görmüş standartları uygulamaktadır. Bizim gibi hizmet sektöründe yer alan kurumlar bu belgeye sahip olarak kalitesini izlemekte ve sürekliliği sağlamaktadır. Milli kuruluşumuz Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından denetleniyoruz. Amacımız kaliteli hizmet vermeye devam etmektir.’’ diyerek sözlerini tamamladı. (03.02.2020)