Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ TARIMDIR


            Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Karacabey Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Erdem’i ziyaret ederek 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı.

            Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, anlamlı ziyaret için açıklamalarda bulundu: ‘’Biz çok güzel bir memlekette yaşıyoruz. Türkiye’nin en büyük ve en verimli ovalarından Karacabey Ovası’nda olmak bir ayrıcalıktır. Bölgemizin iklimi, sulama imkânlarımız, modern tarıma uygun arazi yapımız, ulaşım seçeneklerimiz ve daha birçok etken ile tarımsal üretimin ve tarıma dayalı gıda sanayisinin merkezi konumundayız. Bunu daha da ileriye taşımak özellikle bizim gibi kurumların görevidir. İşte bugün Karacabey Ziraat Odası’nı ziyaret ettik. Yakın zamanda yapılan yeni hizmet binasının toplantı ve eğitim salonları, hizmet ofisleri ve zirai ilaç bölümlerinin çiftçilerimizin hizmetinde olduğunu görmek gurur vericidir. Zirai ilaç bölümü yoğun bir şekilde çalışıyor. Çiftçilerimiz güvenilir kurumlardan zirai ilaçlarını alarak hem ziraat mühendislerinden danışmanlık alıyor hem de ihtiyacını uygun bir fiyata karşılamış oluyor. Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını cevap vermek için mücadele ediyorlar. Yapılan güzel hizmetlerden dolayı Başkan Erhan Erdem’i ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum.

           Dünyada yaşanan salgın nedeniyle ülkemiz de zor günlerden geçmektedir. Devletimiz gerekli tedbirleri alarak salgınla mücadelesini sürdürmektedir. Bu süreçte özellikle gıda sektörünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Tarım ve hayvancılık da gıda sektörünü besleyen önemli sektörlerdir. Çiftçilerimiz de bu üretim sürecinin baş aktörlerindendir. Bizler de her zaman çiftçilerimizin yanındayız.

            Borsa olarak 52 yıldır ‘Üreten Karacabey, Doyuran Karacabey’ amacıyla hareket ederek daima müstahsilimizin, tüccarımızın ve sanayicimizin hizmetinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz.  Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’Milli ekonominin temeli tarımdır.’’ Bu vesileyle tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun. Yeni sezon herkes için bereketli olsun. Şu mübarek günlerde Allah tüm çiftçilerimize kolaylık versin.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

            Karacabey Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Erdem de ziyaret için açıklamalarda bulundu: ‘’Karacabey Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan’a nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Çiftçilerin temsilci olan bizler birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Borsanın değerli Başkanı Murad Bertan ve çalışma arkadaşlarıyla dönem dönem bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Tarımın bölgemizde daha da gelişmesi, alınacak verimin ve üreticilerimizin bilincinin arttırılması için projeler geliştiriyoruz. Örneğin Ticaret Borsası, yaptırdığı depolarla önemli bir ihtiyacı karşıladı. Yine Tarım Lisesi’ni hayata geçirerek kalifiye personel ihtiyacına cevap verecek faydalı bir hizmette bulundular. Bizler de yeni hizmet binası inşa ederek çiftçilerimizin kapsamlı hizmet almasını önemsedik. Bugünlerde zirai ilaç bölümü hizmetimizin önemli araçlarından biri haline geldi. Tüm çiftçilerimiz gelip bilgi alabilir ve ihtiyaçları olan malzemeleri bizden tedarik edebilirler.

             Koronavirüs sebebiyle yaşadığımız sıkıntıları atlatacağımıza inanıyorum. Çiftçilerimiz üreterek ekonomiye her zamanki gibi katkı sağlamaya devam edeceklerdir. Biz de onlara hizmet ederek işlerini kolaylaştıracağız. Türkiye güçlü bir ülkedir. Çiftçilerimiz de bu gücün en önemli aktörlerinden biridir. Böylesi güzel topraklarda yaşadığımız için çok şanslıyız. İyi ki çiftçilerimiz var ve üretmeye devam ediyorlar. Tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum. Yeni sezon hepimize hayırlı olsun.’’ ifadelerini kullandı. (13.05.2020)