Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN 4. YILDÖNÜMÜNDE UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ


           15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 4. yıldönümündeyiz. Ülkemizin istiklaline ve istikbaline yapılan bu alçakça saldırıyı unutmadık ve Allah’ın izniyle de unutmayacağız. Aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016 akşamı hainlere geçit vermeyerek her zaman olduğu gibi ülkemizin istiklaline ve istikbaline yapılan alçakça saldırıya göğsünü siper ederek destan yazmıştır.

          Milli irade dışında bir seçeneğe asla boyun eğmeyen milletimiz demokrasiden yana tavrını alarak ülkesine sahip çıkmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde cesaretle, ferasetle, inançla vatan savunmasında yer almış ve bu milli direnişle yeni bir destana imza atmıştır.

          Hain terör örgütü FETÖ mensuplarına karşı vatan savunmasında iman dolu göğüslerini siper eden vatan evlatlarımızla hepimiz iftihar ediyoruz. Türk iş dünyası olarak, aynı ruh ve aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını da yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun. Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimizi minnetle anıyoruz.” (15.07.2020)