Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

BORSA`DAN ANLAMLI ETKİNLİK


                 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde ‘Geleceğe Nefes’ olmak için ve Karacabey Ticaret Borsası’nın kuruluşunun 52. yılı anısına fidan dikimi yapıldı. Törene Karacabey Ticaret Borsası Meclis üyeleri katıldı.

                 Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan konu hakkında açıklamalarda bulundu: ‘’Her yıl 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde ülkemizde dikilen fidanlar geleceğimize ve dünyaya nefestir. Dünyada artan nüfusla birlikte yeşil alanlar azalmakta ve çevre problemleri yaşanmaktadır. Küresel ısınma sorununun büyüdüğü günümüzde, bilim insanları bizi sık sık uyarmaktadır. İşte böylesine büyük bir sorunu çözmenin yollarından biri de ağaçların sayısını arttırmaktan geçer çünkü ormanlar karbonu tutar ve küresel ısınmanın önüne geçer. Devletimiz de son yıllarda ağaçlandırma etkinliğini arttırarak bu süreci sağlıklı şekilde devam ettirmektedir. Orman varlığımız 20,8 milyon hektardan 22,7 milyon hektara çıkmıştır. Ülkemizin geleceği adına umutluyuz ve çocuklarımıza daha yeşil bir ülke bırakmak için çalışıyoruz. Onlara doğayı, toprağı, ormanları ve hayvanları sevdirmeliyiz. Yaşadığımız coğrafya bunun için en uygun yerlerden biridir. Karacabey’imiz ülkemizin en güzel yerlerindendir. Longoz ormanı, ıhlamur ormanları, Uluabat Gölü gibi doğa harikalarımız var. Hepsini korumak ve doğal yaşam döngüsüne katkı sağlamak görevimizdir. Bizler de bu düşünceyle Borsamız hizmet binasının bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirerek 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ne katkı yapmak ve bu anlamlı günü bir de Borsamızın kuruluşunun 52. yılı anısına ağaç dikerek taçlandırmak istedik. 52 yıldır müstahsilin, tüccarın ve sanayicinin hizmetinde olan Borsamız, yarım asırlık bir çınardır. ‘Üreten Karacabey Doyuran Karacabey’ sloganımızın gerçekleştiğini görmek bizleri mutlu etmektedir. 2019 yılında tescil işlem hacmimiz bir önceki yıla göre %16.50 oranında artarak yıllardır süren istikrarımızı koruduk. İnşallah 2020 yılını da büyümeyle kapatarak başarımızı bir kez daha tescil edeceğiz. Bizler, gerçekleştirdiğimiz her projeyi çocuğumuz olarak görmekteyiz. Fidanların büyüdükçe ağaç olması gibi yaptığımız işler zamanla daha da verimli hale gelerek meyvesini vermektedir. Yapacağımız şey daha fazla çalışmak olacaktır. ‘’

             Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz da açıklamalarda bulundu: ‘’Meclisimiz, 11 Kasım Ağaçlandırma Günü’nü daha da anlamlı hale getirmek amacıyla hizmet binamızın bahçesine fidan dikme kararı aldı. Doğanın nasıl huzur verdiğini hepimiz biliriz. Ormanlar hem bedenimize hem de ruhumuza iyi gelmektedir. Diktiğimiz fidanların da geleceğimize ve dünyaya nefes olacağına inanıyoruz. Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bu dönemde teması azaltmak amacıyla kalabalık ortamlardan uzak durmak için insanlar, doğaya geri dönüş yaptı. İşte tam da bu sebeple herkesi bol bol fidan dikmeye davet ediyorum. Ormanlara her zaman ihtiyacımız olacaktır. Ağaçların verdiği meyveler gibi biz de emeklerimizin karşılığını almaya devam ediyoruz.’’ diye ifade etti.(12.11.2020)