Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

KARACABEY TSO VE KARACABEY TB`DEN ÖĞRENCİLERE 115 ADET TABLET


                      Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Ticaret Borsası’nın geleneksel hale gelen eğitim yardımları kapsamında; içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde yaygınlaşan uzaktan eğitim uygulaması göz önünde tutularak bu yıl 115 adet klavyeli tablet bilgisayar olarak tedarik edilen eğitim yardımları, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

         Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde ülkemiz genelinde 365 oda/borsanın desteği ve aracılığı ile her sene gerçekleştirilen eğitim yardımları bu yıl “Tablet Bilgisayar Dağıtım Kampanyası” olarak gerçekleştirildi.

            Karacabey Kaymakamlığı makamında gerçekleştirilen ‘Eğitim Yardımı’ teslim törenine Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ve Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan katıldı.

               Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu açıklamalarda bulunarak şunları kaydetti: ’’İlçemizin iki önemli kurumu; Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Ticaret Borsası ilçemizdeki ihtiyaç sahibi 115 öğrencimize klavyeli tablet bilgisayar yardımında bulundular. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın eğitiminden ve gelişiminden hepimiz sorumluyuz. Oda ve Borsamızın eğitime yaptıkları bu anlamlı yardım için teşekkür ediyorum.’’ dedi.            

              Teslim töreninde kısa bir açıklama yapan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ve Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan; “TOBB öncülüğünde her yıl gerçekleştirdiğimiz eğitim yardımlarımızı bu sene pandemi süreci nedeniyle farklı bir şekilde yapmak istedik. Karacabey TSO ve Karacabey TB olarak pandemi döneminde online eğitim gören ama bilgisayar alacak maddi imkanı bulunmayan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere 115 adet tablet bilgisayarı İlçe Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu huzurunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Tablet bilgisayarların temin edilmesinde emeği olan başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) camiası olmak üzere Oda ve Borsamızın değerli Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ifadesiyle ‘İş hayatında neye yatırım yaparsanız kar da edersiniz zarar da edersiniz. Ama eğitime yapılan yatırım hep kar yazar. Ondan zarar etmezsiniz’ sözünden yola çıkarak Bugünün küçük parmaklarının bir gün ülkemizin geleceğine imza atacaklarını biliyor, onlara inanıyor ve güveniyoruz.” ifadelerini kullandılar. (20.01.2021)