Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

KARACABEY TİCARET BORSASI CUMHURİYET İLKOKULU PROJESİ TANITIMI YAPILDI


             Karacabey Ticaret Borsası, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 97.yıldönümünde müjdesini verdiği ilçemizin sembollerinden olan Cumhuriyet İlkokulu inşaatının proje tanıtımını, yaptığı ziyaretlerle gerçekleştirdi. Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Genel Sekreter Özer Yarışlı’dan oluşan heyet; Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu olan ilçemizdeki siyasi partilerden Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanlığı, Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanlığı, İyi Parti Karacabey İlçe Başkanlığı ve Karacabey Ziraat Odası Başkanlığı’na ziyaretler gerçekleştirerek proje hakkında bilgilendirmede bulundu.

             Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, ziyaret esnasında şunları ifade etti: ‘’Karacabey Ticaret Borsası, ilçemizin önemli kurumlarından birisidir. Gerçekleştirdikleri projelerle Karacabey’in gelişmesi için gösterdikleri çabalar, takdire şayandır. Cumhuriyet İlkokulu, başarılı insanlar yetiştirmeye devam edecektir. Yapılacak yeni binanın, tarihi binaya uygun inşa edilecek olması da anlamlı olmuştur. Bu güzel proje için borsa yöneticilerini tebrik ediyorum.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

            Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, yaptığı konuşmasında: ‘’Öncelikle ziyaretleri için borsa yöneticilerine teşekkür ediyorum. Böylesine anlamlı bir projeyi bizlere gelip tanıttılar. İlçemizin en eski ve sembolik eserlerinden olan Cumhuriyet İlkokulu, nice başarılı insanlar yetiştirmiş okullarımızdandır. Yapımı tamamlanınca hem göze hitap eden hem de teknolojik alt yapısıyla çağa uygun nitelikli okul olmaya devam edecektir. Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, borsa yöneticileri ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.’’ dedi.  

               Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, ziyarette yaptığı konuşmasında: ‘’Karacabey Ticaret Borsası, ilçemize yıllardır önemli eserler kazandırmaktadır. 2018 yılında Harmanlı mahallemizde ‘Tarım Lisesi’ yaparak eğitime bir kez daha katkı sağlamıştı. Şimdi de Cumhuriyet İlkokulu’nun inşasını üstlenerek tekrardan sorumluluk almıştır. Geride büyük eserler bırakmak, yapılacak en güzel yatırımdır. Yıllarca bu okuldan öğrenciler yetişecek ve onlar bizim geleceğimiz olacaktır. Karacabey Ticaret Borsası yöneticilerini başta Sayın Murad Bertan ve Sayın Mehmet Durmaz olmak üzere tebrik ediyorum.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

                Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil ise değerlendirmelerde bulundu: ‘’Karacabey Ticaret Borsası, şehrimize bir eser daha kazandıracaktır. Geçtiğimiz yıllarda da Tarım Lisesi, Karacabey Devlet Hastanesi arsası bağışı gibi önemli işlere imza atmışlardı. ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ projesini duyunca bizler de heyecanlandık. Değerli Başkanlarımız ziyaretimize gelerek bilgilendirmede bulundular. Tarihi dokuya uygun olarak inşa edilmesi de dikkatimi çeken güzel bir ayrıntı oldu. Bu vesileyle Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, borsa yöneticilerini ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.’’ dedi.

               Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hilmi Kaya yaptığı konuşmasında:  ’’Ülkemizin nüfusu gençleştikçe okullara olan ihtiyacı artmaktadır. İlçemizin güzide kurumlarından Karacabey Ticaret Borsası da eğitim alanında yatırım yapmaya devam etmektedir. Eğitime yapılan yatırımlar, geleceğe atılan tohumlardır. Borsa, elini bir kez daha taşın altına koyarak hepimiz için manevi değeri olan Cumhuriyet İlkokulu’nu nostaljik yapısına uygun ve çağın teknolojisine uyumlu olarak inşa edeceğini projeyle bizlere sundu. Hayırlı bir hizmet yaptıkları için borsa yöneticilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.’’ diye ifade etti.

                İyi Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı ise şunları ifade etti: ‘’Karacabey Ticaret Borsası, verdiği hizmetlerle ve yaptığı anlamlı çalışmalarla ilçemize, bölgemize ve ülkemize katma değer sağlamaya devam ediyor. Yakın zamanda Tarım Lisesi yaparak eğitime stratejik bir katkı sağlamışlardı. Şimdi de Cumhuriyet’imizle neredeyse aynı yaşa sahip hepimizin göz bebeği Cumhuriyet İlkokulu’nu inşa edecekler. Bizler böyle projeleri destekliyoruz ve devamını diliyoruz. Sayın Başkanlarıma teşekkür ediyorum ve emeği geçen herkesi kutluyorum.’’ dedi.

                Karacabey Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Erdem, ziyarette açıklamalarda bulundu : ‘’Karacabey Ticaret Borsası, önemli çalışmalara imza atmaktadır. Borsa hizmet binasında depo ve işyerleri ile üyelerine hizmet etmektedir. ‘Tarım Lisesi’ projesi ile de tarım şehri Karacabey’imizin önemli bir eksiğini gidermişlerdi. ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ ilçemize hayırlı olsun. İnşallah ilçemize nice değerli insan yetiştirmeye devam edecektir. Sözlerimi tamamlarken emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi.

             

                Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ziyaretler ile ilgili değerlendirmesini şu sözler ile ifade etti: ‘‘Borsa olarak, 2018 yılında açılışını yaptığımız ‘Karacabey Ticaret Borsası Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ile bölgemizin sosyoekonomik yapısına uygun okul inşa ederek eğitime önemli bir hizmet gerçekleştirmiştik. 2020 yılı içinde depreme dayanıklılığı uygun olmadığı için yıkılan Karacabey Cumhuriyet İlkokulu’nun yeniden inşa edilmesini üstlenerek ilçemize önemli bir eser daha kazandırmak için gerekli adımları attık. Şimdi ise projeye başlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Heyecanımızı paylaşmak ve projemizi anlatmak için bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil, Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hilmi Kaya, İyi Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı ve Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem’e ve tüm yöneticilere misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ 24 adet derslikten oluşacak, modern alt yapısı ve tarihi binanın dokusuna uygun olarak nostaljik görüntüsüyle ilçemize hizmet edecektir. Borsamızın öz kaynaklarıyla yapılacak okulumuz inşallah geçmişte olduğu gibi gelecekte de başarılı insanların yetiştiği ‘İlkokul’ olacaktır. İlçemize hizmet etmekten onur duyuyoruz ve biz hep dediğimiz gibi ‘Üreten Karacabey, Doyuran Karacabey’ olmak için mücadele ediyoruz. Üyelerimize, ilçemize ve ülkemize faydası olacak güzel projelere gücümüz yettiği ölçüde varız. Sevdiğim bir söz vardır: ‘İş bilenin, kılıç kuşananındır.’ Bu vesileyle, Meclis Başkanımız Mehmet Durmaz’a ve Meclis Kurulu’ndaki tüm çalışma arkadaşlarıma, Genel Sekreterimiz Özer Yarışlı’ya ve tüm personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz ve Karacabey için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.’’ dedi.

               Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ziyaretlerle ilgili değerlendirmede bulunarak şunları ifade etti: ‘’Yine önemli bir projemizin başlayacak olmasından dolayı heyecanlı ve gururluyuz. Yaptığımız ziyaretlerde takdirle karşılandık ve bu bizi daha da mutlu etti. Hepimizin ortak değerlerinden Cumhuriyet İlkokulu binasını yeniden inşa etmek bize nasip oldu. Gelecek nesillere faydalı bir eser armağan ediyoruz. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Murad Bertan olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sözlerimi Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle bitiriyorum: ‘Eğitimdir ki; bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüce bir sosyal toplum halinde yaşatır, ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder.’’ (24.02.2021)