Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

`KARACABEY TİCARET BORSASI CUMHURİYET İLKOKULU` PROTOKOLÜ İMZALANDI


               ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ protokolü imza töreni; Bursa Valiliği koordinesinde Bursa Valisi Sn. Yakup Canbolat, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Sabahattin Dülger, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Necdet Sezer ve Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murad Bertan, Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sn. Mehmet Durmaz ve Genel Sekreter Sn. Özer Yarışlı’nın katılımlarıyla gerçekleşti.

             Bursa Valiliği Hizmet Binası’nda gerçekleşen protokol imza töreninde değerlendirmelerde bulunan Bursa Valisi Sn. Yakup Canbolat şunları ifade etti: ‘’Karacabey Ticaret Borsası, gerçekleştirilecek bu önemli projeyle, Karacabey ilçemize yeni bir okul kazandırıyor. Valiliğimiz koordinesinde Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karacabey Ticaret Borsası yöneticileri ile protokolümüzü imzaladık. Karacabey’imize Bursa’mıza ve Türkiye’mize hayırlı uğurlu olsun. Geleceğimizi şekillendirecek ve nice çocuğumuza uzun yıllar hizmet edecek eser için Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan’ı, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz’ı, borsa yöneticilerini, Genel Sekreter Özer Yarışlı’yı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.’’ dedi.

              Bursa Valiliği koordinesinde gerçekleşen protokol imza töreni sonrası Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında; Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa İl Mili Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer’e borsa heyeti ziyaret gerçekleştirdi.           

           Bursa İl Mili Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, değerlendirmelerde bulunarak şunları kaydetti: ‘’Karacabey Ticaret Borsası ile görüşmelerimizi yaparak projeyi imza aşamasına getirdik. Sayın Vali’miz Yakup Canbolat’ın huzurlarında protokolü imzaladık. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Eğitim için yapılan yatırımlar çok değerlidir. Okul yapmak ise daha büyük fedakârlıklar gerektirir. Karacabey Ticaret Borsası, 2018 yılında da Karacabey Harmanlı mahallesinde ‘Tarım Lisesi’ni inşa ettirmişti. Şimdi ise ilçenin sembollerinden Cumhuriyet İlkokulu’nu inşa ediyor. Karacabey, Bursa’nın güçlü ilçelerinden biridir. Eğitim alanında da son yıllarda önemli atılımlar yapılmaktadır.’ Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ başarılı öğrenciler yetiştirecektir. Modern binası ve teknolojik alt yapısı ile ilçeye güç katacaktır. Sözlerimi bitirirken yaptıkları faydalı hizmet için Karacabey Ticaret Borsası üyelerine, yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi.

              Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, protokol imza töreni hakkında açıklamalarda bulundu: ‘’Borsa olarak üyelerimize ve ilçemize hizmet etmek önceliğimizdir. Dört bir yanı güzelliklerle dolu ilçemizi daha da güzel hale getirmek için mücadele ediyoruz. ‘Üreten Karacabey, Doyuran Karacabey’ hedefiyle çıktığımız bu yolda tarım memleketi Karacabey’imize 2018 yılında ‘Tarım Lisesi’ kazandırarak bir hayalimizi gerçekleştirmiştik. Şimdi ise ilçemizin sembollerinden tarihi binasıyla neredeyse Cumhuriyet’imizle yaşıt Cumhuriyet İlkokulu’nu inşa edecek olmanın heyecanı içindeyiz. Sayın Valimizin koordinesinde ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerekli çalışmaları tamamlayarak ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ protokolü imza törenini gerçekleştirdik. Karacabey’in geleceği olan çocuklarımız, okulumuzda yetişerek ülkesine faydalı bireyler olarak hizmet edeceklerdir. Her zaman söylediğim gibi geleceğe yapılan yatırımlar asla boşa gitmeyecektir.

                Karacabey Ticaret Borsası olarak bu okulları inşa ederken bugünü değil yarını düşünüyoruz. Tarım Lise’mizde yetişen öğrencilerimiz mezuniyet aşamasında ilçemizin tarım, gıda ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacaktır. İnşallah ülkemizde ve bölgemizde yaşanan kalifiye eleman sıkıntısına borsamızın da çözüm için katkısı olacaktır. ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ ise ilçemizin köklü okullarından biri olarak başarısını daha da pekiştirecek ve ülkemizi ileriye taşıyacak çocuklarımız için kaliteli eğitimin adresi olacaktır.

                Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne güzel söylemiş: ‘Eğitimdir ki; bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüce bir sosyal toplum halinde yaşatır, ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder.’ Biz Türk milleti olarak özgür, bağımsız, şanlı, yüce bir sosyal toplum olmayı tercih ediyoruz. Attığımız adımlar, daha güçlü bir Karacabey Ticaret Borsası, daha güçlü bir Karacabey ve daha güçlü bir Türkiye olmak içindir. Sözlerimi bitirirken başta Bursa Valisi Sn. Yakup Canbolat’a, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Sabahattin Dülger’e, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Necdet Sezer’e, çalışma arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ hepimize hayırlı uğurlu olsun.’’ diye ifade etti.    

              Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz protokol hakkında değerlendirmelerde bulundu: ‘’ Borsamız, önemli bir karar alarak ilçemizin en köklü okullarından Cumhuriyet İlkokulu’nun yeniden yapımını üstlenerek önemli bir atılım gerçekleştirdi. 1924 yılında yapımına başlanmış ve 1926 yılında hizmete açılmış Karacabey Cumhuriyet İlkokulu’nun tarihi binasının yanına yine tarihi dokuya uygun olarak çağımızın gereksinimlerini karşılayacak yeni bir okul inşa ediyor. 24 adet derslikten oluşacak ve nitelikli bir bina olarak hizmete başlayacak ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’ protokolü imza törenini Bursa Valisi Sn. Yakup Canbolat’ın huzurunda gerçekleştirdik. Hayallerimizin bir bir gerçekleştiğini görmek bizi daha da mutlu ediyor. Gelecek nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak tarif edilemez bir duygudur. Bu süreçte emeği geçen herkese Karacabey Ticaret Borsası adına teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah yeni projelerimizle ilçemize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.’’ diyerek sözlerini tamamladı. (11.03.2021)