Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Karacabey Ticaret Borsası`ndan Eğitime Büyük Destek


         Karacabey’de depreme dayanıksız olduğu için geçtiğimiz yılın Haziran ayında yıkımı tamamlanan Cumhuriyet İlkokulu’nun yeni binası için temel atma töreni düzenlendi.         

          Karacabey Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen törene, Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Sadullah Gümüş, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, daire amirleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

           Karacabey Cumhuriyet İlkokulu A ve B Blokları’nın Karacabey Ticaret Borsası tarafından yaptırılacağı için büyük gurur duyduklarını ifade eden Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, “Daha önceden eğitime birçok kez katkıda bulunduk. Bu yıl da Cumhuriyet İlkokulu’nu inşa edeceğiz. Biz bu yola çıkarken ben ve arkadaşlarım, tarımın evlatlarından kazandığımızı tarımın evlatlarına harcayacağımıza söz vermiştik. Daha önce de Harmanlı Tarım Lisesi’ni yapmıştık. Şimdi yapacağımız Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu hayırlı uğurlu olsun. Üçüncü bir iş olarak Eğitim Vadisi’ni Karacabey’e kazandırmak istiyoruz. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

          Karacabey Ticaret Borsası’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan,” 45 yıl önce bende bu okulda öğrenci olarak bulunmuştum. Bizim felsefemiz, Karacabey’de doğan, Karacabey’de doyan, yolu Karacabey’den geçen her insanın Karacabey için yapacağı bir şeyler olmalı. Devletimizin, Büyükşehir Belediye’mizin, Karacabey Belediye’mizin çalışmalarının yanı sıra bugün temelini attığımız gibi sivil toplum örgütlerimizin de çalışmaları var. Herkes işin bir ucundan tutuyor. Karacabey’i daha yaşanabilir, daha müreffeh bir kent yapmak için çalışıyoruz. Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

           Törende konuşan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ise, ”Okulun yapımını üstlenen Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Yapmış oldukları hayrı Allah kabul etsin. Burada binlerce, on binlerce evladımız okuyacak ve vatanımıza faydalı bir birey evlat haline gelecekler. Bu şanlı bayrağı dalgalandırmaya devam edecekler. Bir insanın hayatından en önemli şey eser bırakmak. Çünkü insan bir gün hayata veda ediyor ama geride bıraktığı eser kalıyor. Bu şuur da olmak çok önemli” şeklinde konuştu.

           Yeni okulun Karacabey’e kazandırılacak olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, “ Ticaret Borsamızın yapacağı yeni okul ile sadece 796 öğrencimize değil bütün Karacabey eğitimine büyük bir hizmet edecek. Bu okul ile derslik başına öğrenci sayısı 28’e kadar düşecek. Geleceğimizi planlayacak çocuklarımızın yetişmesi için fiziksel binalarımızın yanında çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirmek bizim asli görevimiz.” ifadelerini kullandı.

           Yeni yapılacak Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu binası önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayacaktır. (27.09.2021)