Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

BORSA`DAN ZİYARETLER


              Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ve Genel Sekreter Özer Yarışlı’dan oluşan heyet, Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Ak Parti Karacabey İlçe Başkanlığı, CHP Karacabey İlçe Başkanlığı, MHP Karacabey İlçe Başkanlığı, İyi Parti Karacabey İlçe Başkanlığı, Saadet Partisi Karacabey İlçe Başkanlığı, Deva Partisi Karacabey İlçe Başkanlığı, Karacabey Ziraat Odası, Karacabey Yaş Sebze ve Meyve Hali Komisyoncular Derneği ve Borsa üyelerine ziyaretler gerçekleştirdi.

             Ziyaretler hakkında konuşan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan: ‘’ Borsa olarak tüm paydaşlarımızla sürekli iletişim halinde olmayı göreve geldiğimiz ilk günden itibaren önemsedik. Resmi makamlar, sivil toplum örgütleri ve üyelerimizle karşılıklı ziyaretler yaparak sorunlar ve çözümler hakkında istişarelerde bulunmaya devam ettik.

             Karacabey, büyüyen ve ekonomik olarak atakta olan ilçelerden biridir. Dünya nüfusu arttıkça tarım, hayvancılık ve gıda sektörleri daha da gelişecektir. Karacabey ise, verimli arazilerin olduğu ve hayvancılık sektörünün geliştiği, gıda sanayinin kritik noktalarından biri haline gelmiştir. Bizlere düşen görev de bu gelişmeler ışığında, üyelerimizin gelişimine katkı sağlamak ve büyümeleri için gerekli hamleleri yapmaktır. Üyelerimizi ziyaret ederek yaşadıkları sorunları ve beklentilerini dinleyip bunlar üzerinde çalışma yapıp ilgili makamlarla görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Her zaman üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki güçlü firmaların sayısı arttıkça Karacabey’in gelişimi ve istihdamı artacaktır.

             Bölgemize hizmet olarak yaptığımız başka alanlarda da projelerimiz devam etmektedir. İlçemizin en eski ve tarihi okulu Cumhuriyet İlkokulu’nun yapılacak yeni binasının yapımını üstlendik. Geçtiğimiz Eylül ayında temelini attığımız okulun inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah yeni eğitim-öğretim yılına açılışını gerçekleştireceğiz. Biz Borsa olarak imkânlarımız ve kanunlar çerçevesinde güzel memleketimize yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

             Ziyaret gerçekleştirdiğimiz kurumlardan ve üyelerimizden güzel geri dönüşler aldık, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’’ diyerek sözlerini tamamladı. (23.12.2021)