Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

BORSAMIZ TS EN ISO 9001:2015 BELGE YENİLEME DENETİMİ`Nİ BAŞARIYLA GEÇTİ


Karacabey Ticaret Borsası, hizmet kalitesini arttırmak ve sürekli iyileştirmeyi sağlamak amacıyla TS EN ISO 9001:2015 Belge Yenileme Denetimi’ni 01 Şubat 2022 tarihinde Borsa hizmet binasında gerçekleştirdi. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Bursa İl Koordinatörlüğü Baş Tetkik Görevlisi Mithat Kaleoğlu tarafından gerçekleştirilen denetime; Genel Sekreter Özer Yarışlı, Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Mehmet Kaya, İstatistik Memuru Yalçın Tunçkol ve tüm personel katıldı.

              Açılış toplantısıyla başlayan Belge Yenileme Denetimi, gün boyu hizmet birimlerinde yapılan incelemelerle devam etti. Genel Sekreterlik, Tescil, Laboratuvar, İletişim, Muhasebe ve Kalite birimlerinde dokümanların ve kayıtların güncellenmesi; örnekleme metoduyla incelendi. İlgili alanlardaki çalışmaların ve şartların denetlenmesi şeklinde gerçekleşen tetkik kapsamında; Borsada yürütülen faaliyetlerin ve çalışmaların TS EN ISO 9001:2015 standartlarına, dokümantasyon ve uygulama açısından uygunluğu kontrol edildi.

            TSE Baş Tetkik Görevlisi Mithat Kaleoğlu; Karacabey Ticaret Borsası’nın ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standartları kapsamında yürütmekte olduğu faaliyetler ile süreç iyileştirme ve geliştirme yönündeki başarılı çalışmalarının ve sisteminin kurallara uygun şekilde işlediğinin tespit edildiğini ifade etti. Özverili çalışmaları için Yönetim Kurulu, Meclis Kurulu ve Personele teşekkür ederek denetimi tamamladı.

             Denetim sonucu açıklama yapan Karacabey Ticaret Borsası Genel Sekreteri Özer Yarışlı: ‘’Borsamız her yıl TSE tarafından yapılan denetimlerde verdiği hizmet kalitesini kanıtlamaktadır. Uzun yıllardır Kalite Yönetim Sistemi’ni uyguladığımız kurumumuzda tüm birimlerimiz tarafından yapılan çalışmalar sonucu, denetimler başarıyla tamamlanmaktadır.  Dünyada kabul görmüş standartları uygulamak, kurumların hizmet kalitesi için önemlidir. Borsamız da kalite belgesine sahip olarak verdiği hizmeti test etmekte ve sürekliliği sağlamaktadır. Üyelerimize verdiğimiz hizmetin kalitesinin tescillendiğini görmek bizleri mutlu etmektedir. Üyelerimizin yanı sıra müstahsil ve bölge halkının da borsamızın hizmetlerinden memnun kalması için gerekli tüm düzenlemeleri, çalışmaları yöneticilerimiz ve personelimiz titizlikle yürütmektedir. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından belirlenen Akreditasyon Standartları kapsamında ‘Akredite Borsa’ olarak hizmet kalitemizi arttırmaya devam ediyoruz. Böylelikle farklı kurumlar tarafından denetlenerek Kalite ve Akreditasyon sistemimizi sağlıklı şekilde sürdürüp paydaşlarımıza kaliteli hizmet vermeyi görev biliyoruz.‘’ diyerek sözlerini tamamladı.

              Denetimle ilgili açıklama yapan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan: ‘’Borsamız her yıl üzerine koyarak hizmet kalitesini arttırmaktadır. Bizler de Türkiye’nin sayılı borsalarından biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. ‘Üreten Karacabey, Doyuran Karacabey’ sloganıyla çıktığımız yolda, verdiğimiz kaliteli hizmetin tescillendiğini bir kez daha görmek bizleri mutlu etti. Geçtiğimiz yıllarda da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından belirlenen Akreditasyon Standartları kapsamında Akreditasyon Belge Yenileme Denetimi’ni de üstün başarıyla tamamladık. Farklı kurumlar tarafından denetlenerek de hizmet kalitemiz sınanmakta ve hepsinden alnımızın akıyla çıkmaktayız. Karacabey Ticaret Borsası, ‘5 Yıldızlı Borsa’lardan biridir. Bu sebeple, başarılı çalışmalarından dolayı emeği geçen borsamız yönetimini, meclisini, personelini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

               Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ise yaptığı açıklamada şunlara değindi: ‘’Dünya standartlarında hizmet vermenin yolu, Kalite Yönetim Sistemi kurarak her yıl sistemi geliştirmekten geçer. Değişen dünyaya uyum sağlamak bizlerin asli görevidir. Üyelerimize ve ilçemize verdiğimiz hizmetin kalitesinden bizler sorumluyuz. Tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte yoğun tempoda çalışarak borsamızın değerini koruyor ve yükseltmeye devam ediyoruz.’’ diyerek sözlerini tamamladı. (02.02.2022)