Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ODA-BORSA CAMİASINDAN KARACABEY`E BİR OKUL DAHA


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ‘Ulusal Eğitime Katkı Protokolü’ sayesinde 154 ilçeye 154 yeni okul müjdesi geçtiğimiz günlerde verilmişti. Okul yapılacak ilçelerden birinin de Karacabey olduğu, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ile Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü tarafından müjdelendi.

          Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ile Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü bir toplantı gerçekleştirerek okulun yapılacağı bölge ve nitelikleri hakkında değerlendirmelerde bulundular.

          Konu hakkında açıklama yapan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan: ‘’Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, ülkemizin kalkınması ve ekonomik refaha ulaşması için yoğun çalışmalarına devam ediyor. Özellikle eğitim alanında büyük işler yapan Birliğimiz ‘81 İl’de 81 Okul’ projesi bitmek üzereyken yeni bir müjde vererek 154 ilçeye 154 yeni okul yaptıracak. Çabalarımız sonucu güzel memleketimiz Karacabey de bu ilçelerden biri olmuştur. Böyle bir haberi vermek bizleri çok mutlu etmiştir. Biz de Borsa olarak 2018 yılında ilçemiz Harmanlı mahallesine Tarım Lisesi kazandırmıştık. Şimdi de Borsamız tarafından yaptırılan ve bu yıl açılışını yapacağımız ‘Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’nun eğitime kazandırılacak olmasından dolayı heyecanlı ve gururluyuz. Geleceğimizin mimarları çocuklarımız için güzel projelerimiz devam etmektedir. Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun verdiği güzel haber ile ilçemize kazandırılan okullar uzun yıllar çocuklarımıza ve ülkemize hizmet edecektir. Yeni okulumuz, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.’’

            Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü açıklamalarda bulundu: ‘’Bugün ilçemiz için güzel bir haber vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, eğitim alanında önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Birliğimiz ‘81 İl’de 81 Okul’ projesini bitirirken yeni bir müjde verdi. 154 ilçeye 154 yeni okul yapılacak ve bu ilçelerden biri de girişimlerimiz sonucu memleketimiz Karacabey oldu. Eğitime ayrı önem veren Sayın Başkanımız, böylesi güzel bir haberle bizi mutlu etmiştir. Odamız tarafından ’Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’ni ilçemize kazandırarak önemli bir hizmeti gerçekleştirmiştik. Mesleki eğitimin önemi her geçen gün anlaşılmakta ve ihtiyacı hissedilmektedir. Biz de ilçemizdeki bu açığı kapatmak için Karacabey Sanayi Sitesi’nde okulumuzu inşa ettik. Şimdi de Birliğimizin verdiği müjdeyle eğitim camiasına bir okul daha kazandıracak olmanın gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin geleceği çocuklarımıza ve hepimize yeni okulumuz hayırlı uğurlu olsun.’’

        Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu konu hakkında açıklamalarda bulundu: ‘’İlçemizin iki önemli kurumu Karacabey Ticaret Borsası ile Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası bizlere güzel bir haber verdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ilçemize yaptırılacak okulun detayları hakkında bugün Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in de katıldığı toplantıda ayrıntıları görüştük. İlçemize okullar kazandıran Karacabey Ticaret Borsası ile Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, yine bir okul haberiyle bizleri mutlu etti. Eğitim alanında yapılan yatırımlar, geleceğe yapılan yatırımlardır ve çocuklarımızın ülkemize faydalı bireyler olarak yetişmeleri için okullar en önemli unsurlardan biridir. İlçemize yapılacak yeni okul hayırlı uğurlu olsun.’’ (04.04.2022)