Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

BORSA YENİ DÖNEME TEMPOLU BAŞLADI


Karacabey Ticaret Borsası’nda yapılan seçimin ardından güven tazeleyen Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri;  hayırlı olsun ziyaretine gelen misafirleri ağırlamaya devam ediyor. Aynı zamanda çevre Oda/Borsalara da hayırlı olsun ziyaretlerine giden Başkan Bertan ve Meclis Üyeleri, Bursa’da da resmi makamlara ziyaretler gerçekleştirerek yeni dönem için önemli adımlar atmaya devam ediyor.

            Borsaya yapılan ziyaretler kapsamında; Karacabey Müftüsü Abdullah Karaca, Karacabey İlçe Tarım ve Orman Müdürü Davut Aytek, S.S. 284 Sayılı Karacabey Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Kurt ve Kooperatif Müdürü İbrahim Özet, Vakıfbank Karacabey Şube Müdürü Arif Öztaş ve KOBİ Portföy Yöneticisi Yavuz Demir, Akbank Karacabey Şube Müdürü Fatih Bilgin ve KOBİ Yöneticisi Gökhan Erdem, Karacabey İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Yağmur, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Ongun, Özmen Zirai İlaç Ltd. Şti. yetkilisi Aytaç Demirel, Denizbank Karacabey Şube Müdürü Halil Erden, KOBİ Yöneticisi Uğurlu Uğur ve Tarım Yöneticisi Özgür Şahap Ülküsever, Halkbank Karacabey Şube Müdürü Emine Çoşğun ve KOBİ Yöneticisi Eylem Hacer, S.S. Karacabey ve Köyleri Damızlık Sığır Yetiştirme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Gürsel Arslan ve Karacabey Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hamit Bakırtaş, Karacabey Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Erdem, Meclis Başkanı İbrahim Büke ve Meclis üyeleri, Ziraat Bankası Karacabey Şube Müdürü Selfet Zeyhan, Saadet Partisi Karacabey İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak ve İlçe Teşkilatı, Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Sadullah Gümüş, İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı ve İlçe Teşkilatı, CHP Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil ve İlçe Teşkilatı; Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerini tebrik ederek yeni dönemde başarı dileklerinde bulundular.

          Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri ve Genel Sekreter Özer Yarışlı’dan oluşan heyet; Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İbrahim Özmen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak komşu ilçelerin birlikte hareket edebileceği konular üzerinde istişare etti. Daha sonra Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu ve Meclis Başkanı Mustafa Tokçalar’a yeni dönem için hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Başkan Bertan ve borsa heyeti, çalışmaları hakkında bilgi vererek ortak projelerde birlikte hareket edilebilecek konular üzerinde durdu.             

           Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’na ziyaret gerçekleştiren Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ve Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, daha sonra Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’a ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a ziyaret gerçekleştirerek borsanın çalışmaları, Karacabey’de tarım ve hayvancılık alanındaki gelişmeler hakkında bilgi vererek kendilerine Karacabey Ticaret Borsası’nın tescil ettirdiği Coğrafi İşaretli Karacabey Soğanı’nı takdim ettiler.

           Borsa heyeti, program kapsamında; Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni dönemde başarılar diledi ve iki borsa arasında ortak projelerle Karacabey ve Akhisar’ın gelişimi için hareket edilebileceğini istişare etti. Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Meclis Başkanı Cahit Yayman ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Karacabey Ticaret Borsası’nın projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verilerek kurumlar arası yapılabilecek iş birliği hakkında istişarelerde bulunuldu. Daha sonra heyet; İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Gökhan Tuncer ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İzmir Ticaret Borsası’nın faaliyetleri hakkında bilgiler alan Borsa Yöneticileri, yeni dönemdeki projeleri ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vererek kurumlar arasında olabilecek iş birliği hakkında istişarelerde bulundu.

           Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’na da hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Borsa heyeti, Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Üstündağ, Meclis Başkanı Adem Surguç, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni dönemde başarılar diledi ve Karacabey için birlik beraberlik vurgusunda bulundu.         

            Yapılan ziyaretlerle ilgili açıklama yapan Murad Bertan: ‘’Seçimin ardından hayırlı olsun ziyaretine gelen herkese teşekkür ederim. Bizler, yine görevimizin başındayız. Kaldığımız yerden ‘Üreten Karacabey Doyuran Karacabey’ için çalışmaya devam edeceğiz. Yaptığımız ziyaretlerle de Oda/Borsa iş birliği için önemli konuları istişare ettik. ‘Birlikten kuvvet doğar’ sözüyle hareket ediyoruz. Gerek siyasi parti, gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse de ilçe protokolümüzle istişare ederek ortak paydamız olan Karacabey’imizin yararına olacak her türlü güzel çalışmalar için elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Daha fazla proje yapmaya daha fazla hizmet vermeye ve Üyelerimiz, Karacabey’imiz, Bursa’mız ve Türkiye’miz için gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

             Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ise şunları kaydetti: ‘’Yeni dönemde tebriklerini sunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bize yapılan ziyaretler ve bizim yaptığımız ziyaretler oldukça verimli geçti. Hem ilçemizdeki paydaşlarla hem de civar Oda/Borsalarla iletişim halinde kalarak gerektiğinde birlikte proje üretmenin gayreti içinde olacağız.’’ (19.10.2022)