Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

BORSA`DAN ESKİŞEHİR VE ANKARA`YA ÇIKARMA


Karacabey Ticaret Borsası’nda yapılan seçimlerin ardından güven tazeleyerek yeniden Başkan seçilen Murad Bertan ve Meclis üyeleri, yeni döneme tempolu başlayarak hem borsada ziyaretçilerini ağırlamış hem de çevre Oda/Borsalara ziyaretler gerçekleştirerek kurumlar arası iş birliği, ortak projeler gibi konularda istişarelerde bulunmuştu. Paydaşlarıyla güçlü iletişim ağı kuran Borsa yöneticileri, Eskişehir ve Ankara’ya da ziyaretler gerçekleştirdi.

           Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Meclis Başkan Yardımcısı Ali İhsan Aydın, Meclis Kâtip Üyesi Tuncay Karagöz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rafet Sarısakal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Efe, Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Şahin ve Özer Yarışlı’dan oluşan heyet; Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan ve Meclis üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Eskişehir Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu’nu gezen borsa heyeti, hububatların satış sürecini yerinde inceledi. Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, ürünlerin numunesinin alınıp laboratuvarda incelenmesi ve E-Satış salonuna gelerek işlem görmesi sürecini anlatarak borsa heyetini bizzat bilgilendirdi.

            Borsa heyeti; Ankara ziyaretleri kapsamında Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkarak mozoleye çiçek koyarak saygı duruşunda bulundu. Program, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaretle devam etti. Hisarcıklıoğlu ile görüşen heyet, hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ziyaretleri kapsamında TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu’na ziyaretler gerçekleştirerek Borsanın faaliyetleri ve yeni dönemdeki projeleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Daha sonra ‘Coğrafi İşaretli Karacabey Soğanı’ takdim edilerek hatıra fotoğrafları çekildi. Borsa heyetinin son durağı ise Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Nedim Nar ve Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Erdem oldu.

             Ziyaretleri değerlendiren Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan: ‘’Ziyaretlerimiz oldukça verimli geçti. Eskişehir Ticaret Borsası’nda Elektronik Satış Salonu’nun işleyiş sürecini inceledik. Başkan Ömer Zeydan, bizzat bizlere satışın aşamalarını gösterdi. İki kurum arası olası iş birliklerini değerlendirdik. Daha sonra Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirip Ata’mızın huzuruna çıktık. Bizlere Cumhuriyet gibi bir miras bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Program kapsamında TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret edip kendisine yeni dönemde yapmak istediğimiz çalışmalar hakkında bilgi verdik. Başkanımızın vereceği görevlere de şimdiden talip olduğumuzu belirttik. Gece gündüz demeden yoğun çalışma temposunda hep birlikte güzel işler yapmaya Karacabey’imize, Bursa’mıza ve ülkemize faydalı olmaya devam edeceğiz. Ardından Bursa’mızın değerli vekillerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde makamlarında ziyaret ettik. Borsamızın çalışmalarından bahsederek tarım ve hayvancılık başta olmak üzere üyelerimizin yaşadıkları sorunları ve beklentilerini kendilerine ilettik. Borsamızın tescil ettirdiği ‘Coğrafi İşaretli Karacabey Soğanı’nı kendilerine takdim ettik. Bir sonraki ziyaretimiz ise Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Nedim Nar ve Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Erdem’e oldu. Borsamızın projelerinden kendilerine bahsettik; tarım ve hayvancılık konularında görüşmeler gerçekleştirdik. Karacabey’i tarım ve hayvancılığın başkenti yapma hedefimizi anlattık. Faydalı bir görüşme oldu. Aynı zamanda Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Erdem Karacabey’li kardeşimiz, önemli bir kurumda ve mevkide olması bizleri gururlandırdı. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz. Kısacası bizler Karacabey Ticaret Borsası olarak ‘Üreten Karacabey Doyuran Karacabey’ diyerek çıktığımız yolda üyelerimize, ilçemize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Yaptığımız eserlerle bunu gerçekleştireceğiz. Geçmiş yıllarda yaptığımız önemli projelere yenilerini ekleyip ardımızda eser bırakmaya devam edeceğiz.‘’ diyerek sözlerini tamamladı.

         Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ise şunları kaydetti: ‘’Biz Meclis olarak yaptığımız ziyaretleri önemsiyoruz. Gittiğimiz yerlerde yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Üyelerimizin sorun ve önerilerini ilgili kurumlara aktarıyoruz. Ekip olarak çalışıyor ve mücadelemizi sürdürüyoruz. Farklı şehirlerdeki Oda/Borsa ziyaretlerimizle bakış açımızı geniş tutmaya özen gösteriyoruz. İnşallah yeni dönemde de güzel işler yapmaya devam edeceğiz.’’ dedi. (26.10.2022)