Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

MUTLU DEMİR ZEYDER DENETLEME KURULU`NDA


Zeytin sektöründe yaşanan sorunların çözümü amacıyla 2016 yılında kurulan Zeytin Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (ZEYDER) 4. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mutlu Demir, ZEYDER Denetleme Kurulu’na seçilerek borsayı ve Karacabey’i temsil etti.

         Genel kurulda Yönetim Kurulu oy birliği ile ibra edilirken, denetleme kurulu raporu ve gelir-gider bütçesi görüşülerek kabul edildi. Tek liste ile gidilen genel kurul seçiminden sonra göreve gelen yönetim kurulu üyeleri yaptıkları görev dağılımı sonrasında başkanlığa Raif Döner’in getirilmesine oy birliği ile karar verdi.

          Mahmut Solaksubaşı’ndan görevi devralan Raif Döner yaptığı konuşmada, “Beni bu göreve layık gören siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. Sektörümüzün gelişmesine yönelik çalışmalar yapmak önceliğimiz olacak. Katkı koymak için elbirliği ile çalışacağız. Ayrıca zeytin üreticilerimizin sorunlarını tespit ederek yetkili mercilere iletme konusunda hassas davranacağız. ” dedi.

          Zeyder’in Yönetim Kurulu; Raif Döner, Haluk Başar, Mustafa İlgen, Enis Edin, Adnan Barış, Nizamettin Hıştıroğlu, Faruk Besli, Lütfü Akbaş ve Mehmet Şen’den oluştu. Denetleme Kurulu’nda; Şenol Aybey, Tacetdin Tarman ve Mutlu Demir yer aldı.

          Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mutlu Demir yaptığı açıklamada şunlara değindi: ‘’Kuruluşundan itibaren görev aldığım Zeytin Üreticileri ve Sanayicileri Derneği’nde tekrardan görev alarak hem borsamızı hem bölgemizi temsil etmeye devam edeceğim. Derneğimiz 2016 yılında kurularak zeytin sektöründe yaşanan sorunları ele almaktadır. Yaptığımız çalışmalarla üreticilerimizin sorunlarını ilgili mercilere bildirip çözüm odaklı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zeytin sektörünü geliştirmenin gayreti içindeyiz.’’ (08.11.2022)