Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ODA BORSALARLA İSTİŞAREYİ ÖNEMSİYORUZ


Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır, Meclis Başkanı Salih Erdinç Ersan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevat Yazıcı ve Genel Sekreter Bahadır Selvi'den oluşan heyet; Karacabey Ticaret Borsası’na hayırlı olsun ziyaretine gelerek Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine yeni dönemde başarı temennisinde bulundular. İki borsa arasında yapılabilecek ortak projeler hakkında istişarelerde bulunuldu.

          Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ve Genel Sekreter Özer Yarışlı’dan oluşan Borsa heyeti; S.S. 284 Sayılı Karacabey Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen Muharrem Kurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni dönemde başarılar diledi. Görüşmede Borsanın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Borsa heyeti, Karacabey’in gelişimi için çalışmalarına devam ettiklerini vurguladı.

           Oda/Borsa ziyaretlerine devam eden Borsa heyeti; Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula ve Meclis Üyesi Hakan Tur'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirerek yeni dönemde başarı dileklerinde bulundu. Bölge ekonomisi hakkında istişare edilen ziyarette Oda/Borsalar arası görüşmelerin kurum kültürünün gelişmesi açısından önemli olduğu vurgulandı.

           Borsa heyetinin bir sonraki durağı ise Balıkesir Ticaret Borsası oldu. Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetin, Meclis Başkanı Mustafa Lemi Aytekin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Acar, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Koç ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertem'e hayırlı olsun ziyareti yapan heyet, yeni projelerinden ve faaliyetlerinden bahsederek kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çekti.

            Borsa heyetinin son ziyareti ise Balıkesir Sanayi Odası oldu. Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Yırcalı ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Niyazi Eğinlioğlu'na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren heyet, yeni dönemde başarı dileklerinde bulundu. Faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

 

Ziyaretlerle ilgili açıklama yapan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan: ‘’Ziyaretimize gelen Gemlik Ticaret Borsası’na teşekkür ederiz. Kendilerine çalışmalarımızdan bahsettik ve yeni projelerimizi anlattık. Kurumlar arası istişareyi hep önemsedik. Bursa’mızın iki önemli ilçesiyiz. Bölgemize katma değer sağlamak için çalışmalarımız devam edecektir. Daha sonra üyemiz S.S. 284 Sayılı Karacabey Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen Muharrem Kurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Faaliyetlerimizi anlattık ve tarım sektörü üzerinde fikir alış verişinde bulunduk. Kurumlar arası iletişimimizi güçlendirmek için Karacabey Ticaret Borsası olarak Oda/Borsalar ile istişare etmeyi önemsiyoruz. Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Ticaret Borsası ve Balıkesir Sanayi Odası’na ziyaretler gerçekleştirdik. Yeni dönemlerinde başarılar dileyerek Karacabey Ticaret Borsası olarak faaliyetlerimizi ve projelerimizi anlattık. Misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Bizim için oldukça verimli ziyaretler oldu. Üyelerimizin, Karacabey’imizin ve en nihayetinde ülkemizin daha da güçlü olması için mücadele etmeye devam edeceğiz.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

            Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, konu hakkında açıklamalarda bulundu: ‘’Üyelerimizi ziyaret etmeyi ve bölgemizin önemli gücü olan Oda/Borsalarla istişareyi önemli görüyoruz. Ziyaretimize gelen ve bizim ziyarete gittiğimiz Oda/Borsalarda verimli görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Borsamızın faaliyetlerini, projelerini anlatıyoruz ve kurumlar arası iş birliğini önemsiyoruz. Üyelerimize, memleketimize hizmet etmek, güçlenmesinde pay sahibi olmak bizim için kıymetlidir. Daha fazla çalışarak daha fazla üreterek gücümüze güç katacağımıza inancımız tamdır.’’ (06.01.2023)