Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İŞTİŞARE KÜLTÜRÜNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ


Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Nedim Nar ve Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Erdem, Karacabey Ticaret Borsası’na ziyaret gerçekleştirdi.

            Oda/Borsa ziyaretleri kapsamında Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Meclis Başkan Yardımcısı Ali İhsan Aydın, Meclis Kâtip Üyesi Tuncay Karagöz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rafet Sarısakal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Efe, Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Şahin, Meclis Üyesi İsmail Kaya ve Genel Sekreter Özer Yarışlı’dan oluşan heyet; Gönen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Mutlu, Meclis Başkanı Yusuf Çetinkaya, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirerek, yeni dönemde başarı dileklerinde bulundu. Borsanın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Borsa heyetinin sonraki ziyareti Gönen Ticaret Borsası’na oldu. Gönen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu, Meclis Başkanı Nail Çalışkan, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerine hayırlı olsun ziyareti yapan borsa heyeti, yeni projelerinden ve faaliyetlerinden bahsederek kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çekti.

           Bursa Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Serdal Dikmen, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Gamze Düven, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. Sevin Teoman Duran ve Yüksekokul Sekreteri Ercan Topalan’dan oluşan heyet; Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ve Genel Sekreter Özer Yarışlı’yı ziyaret etti. Ziyarette borsanın çalışmaları ile projeleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu ve kurumlar arasında yapılabilecek ortak projeler hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

            Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamalarda: ‘’Borsamıza ziyarete gelen Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Nedim Nar ve Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Erdem’e teşekkür ediyorum. Kendilerine çalışmalarımızdan ve projelerimizden bahsettik; tarım ve hayvancılık konularında görüşmeler gerçekleştirdik. Karacabey’i tarım ve hayvancılığın başkenti yapma hedefimizi anlattık. Faydalı bir görüşme oldu. Karacabey Ticaret Borsası olarak ‘Üreten Karacabey Doyuran Karacabey’ diyerek çıktığımız yolda üyelerimize, ilçemize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Yaptığımız eserlerle bunu gerçekleştireceğiz. Geçmiş yıllarda yaptığımız önemli projelere yenilerini ekleyip ardımızda eser bırakmaya devam edeceğiz. Oda/Borsalarla istişare ziyaretlerimiz kapsamında Gönen Ticaret Odası ve Gönen Ticaret Borsası’na giderek kurumlar arası iş birliği, ortak projeler gibi konularda konuştuk. Borsamızın faaliyetlerinden ve çalışmalarından bahsettik. Gönen ve Karacabey ortak noktaları olan ilçelerimizdir. Tarım ve hayvancılık açısından gelişime açık konular var ve bu durum üyelerimizin gelişimi için önemli bir fırsattır. Oldukça verimli geçen görüşmeler ve misafirperverlikleri için Gönen Ticaret Odası ve Gönen Ticaret Borsası yöneticilerine teşekkür ediyor ve yeni dönemde başarılar diliyorum. Bursa Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Serdal Dikmen ve Yüksekokul yöneticileri ziyaretimize geldi. Kurumumuzun faaliyetlerini, projelerini anlattık ve birlikte yapılabilecek çalışmalar üzerinde istişare ettik. Karacabey’imizin daha da gelişmesi için akademik çalışmalara ihtiyaç vardır. Üniversitemizle ortak projeler yapmak gelişim açısından önemlidir. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederim.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

             Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz: ‘’Bölgemizin itici gücü olan Oda/Borsalarla istişareyi her zaman önemli gördük. Gittiğimiz Oda/Borsalarda borsamızın faaliyetlerini, projelerini anlatıyoruz ve kurumlar arası iş birliğini önemsiyoruz. Ortaklaşa proje yapabilir miyiz diye araştırıyoruz. Gönen ve Karacabey bölgemizin önemli üretim merkezleridir. Özellikle tarıma dayalı gıda sanayi ile hayvansal üretim gelişmekte ve daha da gelişebilecek potansiyele sahiptir. Bizim görevimiz de üyelerimizi bu gelişimin içinde tutmaktır. Kendini yenileyen, yatırım yapan firmalar, gelişim sağlar ve büyür. Şirketler büyüdükçe ülkemize sağladıkları katma değer artar. İşte bu doğrultuda; üyelerimize, memleketimize hizmet etmek ve güçlenmesinde katkı sahibi olmak bizim için kıymetlidir. Daha fazla çalışarak daha fazla üreterek gücümüze güç katacağımıza inancımız tamdır. Karacabey Meslek Yüksekokulu yöneticileri borsamıza gelerek bizlerle görüşme sağladılar. Çalışmalarımızdan bahsettik ve ortak projeler için istişarede bulunduk. Memleketimizin gelişimi için kurumlarla görüşmelerimiz devam edecektir.’’ dedi. (19.01.2023)