Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TİCARET BORSASI İLÇE PROTOKOLÜNÜ AĞIRLADI


Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Mehmet Durmaz ile Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ev sahipliğinde Borsa hizmet binasında ‘İstişare Toplantısı’ düzenlendi.

          

            Toplantıya Karacabey Kaymakamı Hakan Kafkas, Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Sadullah Gümüş, Karacabey İlçe Emniyet Müdürü Ümit Şahin, Karacabey İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mahir Yağmur, Karacabey İlçe Tarım ve Orman Müdürü Davut Aytek, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Üstündağ ile Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Karacabey Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Erdem, TOBB Bursa Kadın Girişimciler İcra Kurulu Karacabey Temsilcisi Menekşe Durna ve TOBB Bursa Genç Girişimciler İcra Kurulu Karacabey Temsilcisi Atilla Gün de katıldı.

           

            Toplantı hakkında açıklamalar yapan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan: ‘’İlçemizdeki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile sürekli iletişim halinde olmayı önemli görüyoruz. Zaman zaman ziyaretler yaparak hem faaliyetlerimizi anlatıyor hem de sorunların çözümü için girişimlerde bulunuyoruz. Bugün ise Karacabey’imizin daha da gelişmesi için yapılabilecek çalışmalar hakkında istişare ettik. Sayın Kaymakamımız, Cumhuriyet Başsavcımız, İlçe Emniyet Müdürümüz, İlçe Jandarma Komutanımız, İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz, Ticaret ve Sanayi Odamız ve Ziraat Odamızın Başkanları toplantımıza teşrif ederek görüşlerini belirttiler. Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, TOBB Bursa Kadın Girişimciler İcra Kurulu Karacabey Temsilcisi Menekşe Durna ve TOBB Bursa Genç Girişimciler İcra Kurulu Karacabey Temsilcisi Atilla Gün de toplantımıza katılarak önemli katkılar sundular. ’Üreten Karacabey Doyuran Karacabey’ diyerek çıktığımız bu yolda faaliyetlerine devam eden ve yoğun çalışan bir ekibiz. Borsamız tarafından Karacabey’imize kazandırdığımız projelerden bazıları ise şunlardır; Borsamıza ait arsayı Karacabey Devlet Hastanesi’nin yapılabilmesi için bağışladık. İhtiyaçlar doğrultusunda yine hastanemize ultrason ve diyaliz ünitesi aldık. Borsamızın hemen yanında 24 adet depo ve işyerinden oluşan Tarım Ürünleri ve Gıda Çarşısı inşa ederek bölgemizin lojistik sorununa önemli katkıda bulunduk. Tarım memleketi Karacabey’imize Harmanlı mahallemizde Tarım Lisesi yaptırdık ve kalifiye personel sorununun çözümü için katkı sağladık. Karacabey Ticaret Borsası Cumhuriyet İlkokulu’nu yeniden inşa ederek geleceğimiz olan çocuklarımıza yatırımlarımıza devam ettik. Bizler Borsa olarak memleketimizin gelişimi için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. 1968 yılından beri Müstahsil, Tüccar ve Sanayicinin hizmetinde olan güzide kurumumuz bundan sonra da daima ilçemizin, bölgemizin ve ülkemizin gelişmesi için mücadeleye devam edecektir. Toplantımıza katılan başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.

             

            Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz açıklamalarda bulundu: ‘’Borsamız ev sahipliğinde düzenlediğimiz toplantıda ilçemizin gelişimi için faydalı görüşmeler gerçekleştirdik. Güzel memleketimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca Sayın Kaymakamımız ile İlçe Emniyet Müdürümüze memleketimize hoş geldiniz diyor ve görevlerinde başarılar diliyorum.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

 

            Karacabey Kaymakamı Hakan Kafkas, yaptığı açıklamada: ‘’Karacabey Ticaret Borsası ev sahipliğinde verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Karacabey’in gelişiminin devamı için kurumlarla istişareyi önemsiyoruz. Toplantıya katılan herkese ve ev sahipliği yapan Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.’’ dedi. (08.11.2023)